ראשי » קטלוג » כרטיסים להופעות »    החשבון שלי  |   תכולת הסל     
טלפון
054-7770485
קטגוריות
נדירים
NIGHTFALL
TOMORROWS RAIN
כרטיסים להופעות
מאמרים
כל המאמרים
ראיונות ->
מוצרים חדשים
TOMORROWS RAIN - HOLLOW HEBREW RECORD WHITE
TOMORROWS RAIN - HOLLOW HEBREW RECORD WHITE
₪129.00
חיפוש מהיר
 
חפש מוצר
חיפוש מתקדם
מידע
אודות Raven
משלוחים
הצהרת פרטיות
תנאי שימוש
יצירת קשר

Nail Within - Nail Within

₪40.00

הייתי אז בן 16, השנה היתה 1991, במערכת שלי התנגנו ללא הפסקה אלבומים כמו Pleasure To Kill של Kreator, Persecution Mania ו Agent Orange של Sodom, אלו היו הימים שהקמתי את הלהקה הקודמת שלי Betrayer והמחשבה שהיתה לי בראש היתה שיום אחד, הלוואי, מי שעשה את התקליטים האלו יעשה גם את האלבום שלי.., ובכן.. , 11 שנה לקח לחלום הזה להתגשם – ובגדול, Betrayer התפרקה רשמית בשנת 2000 ושנה לאחר מכן הצטרפתי ל Nail Within, פגשתי את אלכס שוסטר, Evil Haim ומתן כהן והשאר הסטוריה.. (אלו היו שש שורות על נוסטלגיה...).
ללהקת מטאל ישראלית הקלטת אלבום בחו"ל זו משימה לא קלה בלשון המעטה, שנה של חזרות אינטנסיביות והכנת השירים עברה עלינו, במשך השנה הזו הפכנו מהרכב חדש ואלמוני ללהקה מוכרת ואט אט התפתחנו מכל בחינה, מוסיקלית, הופעתית וכמובן אישית.
החלטנו להרחיק לכת ולטוס לגרמניה להקליט את אלבום הבכורה אצל האיש שעשה את שלושת האלבומים שהזכרתי, האיש שעשה אינספור להקות טראש בשנות השמונים ועקב כך זכה למעמד של מפיק על בז`אנר, שמו של האיש: Harris Johns ושם האולפן Spiderhouse.
האולפן ממוקם בכפר ישן במזרח גרמניה הנקרא Lutte ובקושי מופיע על המפה.. , חצי מבתי הכפר לא אוכלסו מזה 50 שנה.. , הרבה מחשבות עברו לפעמים בראש...
לגרמניה נסענו מתוגברים בשני אנשים יקרים: זאב טננבוים סולן Salem שמלווה אותנו מתחילת הדרך והגיע להפיק את האלבום ביחד עם Harris Johns, וניר נקב, מתופף Salem שניגן תופים באלבום.
בבוקר אחד של אוגוסט, היינו 6 מטאליסטים עייפים מישראל שנוסעים אל הלא נודע במזרח גרמניה לחודש על מנת להקליט אלבום ולהגשים חלום.
האולפן עצמו הוא בית עתיק שנהפך ע"י Harris לאולפן, בקומה התחתונה היה האולפן עצמו וחדר ההקלטה העצום בגודלו, בעל תקרה גבוהה (שש מטר בערך) וחלל ענק, בקומה העליונה היו ארבעה חדרי שינה, מקלחת, ושירותים.., המקום עצמו היה מפוצץ בעתוני מטאל מכל סוג ושפה, בקבוקי בירה, תמונות ישנות של להקות טראש משנות השמונים ותקליטי זהב של Sodom תלויים על קירות האולפן, Harris עצמו התגלה כטיפוס חביב, אינדיאני במוצאו, איש Old School Metal אמיתי שחי את הטראש כאילו אין מחר וחי בגיל 50 עם אשה בת 23 כאילו אין מחר..., הכפר עצמו והתחושה שאתה חי 50 שנה אחורה הם בהחלט מקור השפעה נפלא, אני חייב להודות שאחרי מספר ימים ההיצע המוגבל בכפר שיעמם אותנו והנסיעות לברלין ברכבת הפכו תכופות יותר ויותר...
הקלטת התופים היתה אמורה להמשך 5 ימים.. היתה אמורה ולא בכדי.. ניר נקב, מכונת ירייה אנושית, סיים את כל התפקידים תוך יומיים ומרח לכולנו חיוך רחב על הפנים.., Evil Haim נכנס לעבודה והרעיד את האולפן בנגינת בס מגובה בדיסטורשן שגרם לסאונד הבס להשמע כבד ומאסיבי (כפי שתוכלו לשמוע באלבום), גם הוא סיים את התפקיד מהר מן הצפוי, החזרות הרבות שערכנו בארץ בהחלט הניבו תוצאות, צעד צעד התקדמנו בתהליך והימים החלו לחלוף בזה אחר זה.., התחלנו בעבודת הגיטרות, אלכס שוסטר ומתן כהן, השתמשו במגבר Mesa Boogie Rectifier על מנת לעצב סאונד כבד וחזק המשלב נטייה טראשית מובהקת עם העדכניות שבחומר הקיים, אט אט התחלנו לראות את הצורה הסופית שבה האלבום הולך להשמע, את החזון הסופי מתעצב עם כל שעת הקלטה שחולפת, הכיוון היה בדיוק הכיוון לו ציפינו: טראשי אך עדכני וכבד.
יומיים שלושה לאחר מכאן התחלנו להקליט את השירה, לאחר יומיים של הקלטת שירה הגיעו 2 אורחים חשובים לאולפן, למעשה היו הם שלושה במספרם אך לא ידענו מי הוא השלישי ובטח שלא ציפינו לבואו.. (מה שהתברר לבסוף כהפתעה נעימה ביותר), ראשון הגיע Tomas Lindberg סולנה האגדי של At The Gates וסולן ההרכבים Lock Up ו The Great Deceive , את Tomas אני מכיר מצויין, הוא חבר טוב עוד מההופעה שעשינו ביחד בשנת 2000 בבארבי, האיש הגיע עם אשתו ושני ילדיו, מהר מאד שקעו הוא וEvil Haim בשיחה ארוכה על להקות פאנק בעוד שני הילדים החמודים שלו (בני 3 ו 6) משחקים בדשא מנופפים בחרבות מפלסטיק כמו היו ויקינגים בשדה הקרב.., הכימיה היתה כצפוי מהירה מאד ותומאס השתלב חיש קל בעינינים ובהלך הרוח, יום לאחר מכן הגיע לאולפן Mille Petrozza סולנה של Kreator עם חבר בשם Robert Gonnella, מיותר לציין שהמפגש וההכרות עם אנשי מטאל בסדר גודל כזה העלו מהר מאד את המוטיבציה ללוולים שלא הכרנו ותהליך העבודה החל מתקתק מהר אף יותר, Tomas ו Mille הגיעו לשיר יחד איתי את Dirty-Colored-Knife, יחד עם שלושתינו שר בשיר גם זאב טננבוים, בזה אחר זה הם נכנסו לאולפן להקליט את החלקים שלהם, קשה לי לתאר איך ההרגשה לומר לסולן של Kreator איך לשיר ואיפה לצרוח.., אם מישהו היה אומר לי לפני עשר שנים שאגיע לסיטואציה כזו הייתי שולח אותו קרוב לוודאי לפסיכיאטר דחוף..., Mille מצידו היה מקצוען בכל רמ"ח איברו ונתן שירה קריאייטורית טראשית משובחת ביותר, גם Tomas צרח את גרונו עד לב השמיים (תקרת האלפן אם נדייק..) ומה שנשאר היה לעמוד שם ו "להזיל ריר"..
זו היתה חוויה ענקית ומחמאה אדירה לנו, כלהקה אלמונית מישראל שזוכה לכבוד מענקי הז`אנר ומאנשים שגדלנו על היצירה שלהם, קשה לתאר זאת במילים.
ביחד עם Mille הגיע כפי שסיפרתי, חבר בשם Robert Gonnella שהתגלה כאחלה בנאדם, שעות ישבנו ושוחחנו באולפן ובאחת השיחות הוא מספר לנו שהוא היה הסולן של להקת הטראש הגרמנית Assassin (הוציאה שני אלבומים מצליחים ב 86 וב 89), אני וזאב "ניתרנו" ממקומינו וחיוך מהול בתדהמה עלה על פרצופינו.., Robert היה המום לא פחות מהעובדה ששני ישראלים מכירים את השירים של Assassin בעל פה..., הקליק היה מיידי ומספר שעות לאחר מכן Robert מצא את עצמו בתוך האולפן אתנו, בהופעת האולפן הראשונה שלו מזה 13 שנה מקליט אתנו את השיר Bleed Forever ושר טראש מטאל כמו בשנות השמונים העליזות..., היתה חוויה מרגשת גם עבור Harris המפיק , הוא היה זה שהפיק את שני האלבומים הראשונים של Kreator כש Mille היה בן 18 והוא זה שהפיק את שני האלבומים של Assassin , כך שהיתה כאן סגירת מעגל לכולם ושמחה גדולה...
Tomas ומשפחתו נשארו אתנו עוד חמישה ימים, שתינו, בישלנו ארוחות, טיילנו, שיחקנו עם הילדים, היה אחלה ביותר !! באחד הימים הועלה רעיון שTomas ישיר בשיר נוסף באלבום, וכך יצא שיתוף הפעולה ביני לבינו בשיר Under The Spell בו האיש צורח את הקטע המרגש ביותר בשיר וקורע לנו את הלב כמו בימי At The Gates הזכורים לעד.
גם אלכס שוסטר, גיטריסט הלהקה נטל חלק בשירה ובשיר האחרון Last Nail מתערבבים קולותינו לאחד והתוצר הינה שירה פסיכוטית המסיימת את האלבום הטעון הזה, את תהליך המיקסים התחלנו בהרבה יותר בטחון, הרוב היה כבר מאחורינו, מתן (גיטריסט) ישב שעות על גבי שעות באולפן ביחד עם זאב ו Harris וגם כשכולנו נירדמנו מעייפות ואלכוהול, מצאנו את שלושתם שם, עם עיניים נפוחות ומבט של "אתם ישנים ואנחנו עובדים....", המיקס הדגיש את הקטעים העוצמתיים, את עבודת התופים המצויינת של ניר ואת הבאלאנס הנכון בין השירה שלי לזו של זאב Tomas ו Mille בקטעים ששרנו יחד, עבודה רבה הושקעה גם בסאונד הגיטרות על מנת להשיג את התוצאה הראוייה.
בשיר King Obscenity (השיר ה"שקט" היחיד באלבום) הפתיעו אותנו זאב ו Harris כשהשמיעו לנו בבוקר יום מיקסים אחד גירסא של השיר בה על קטע גיטרות שקטות שר ומזמר לא פחות מ Harris עצמו.., הקול שלו, שהוא מלודי בבסיסו ומזכיר זמרי רוק מתקדם משנות השבעים, שונה מאד מהקול שלי, השילוב יצא מיוחד ומאד מעניין, הקטע מצא חן בעיני כולנו ונכנס בכבוד לאלבום והעלה את מספר האנשים הפוצחים פיהם בקולות רקע לשבעה (!!), אט אט הסתיים תהליך המיקס, התוספות הקטנות התווספו בזו אחר זו, העריכה הדיגיטלית נעשתה, עבר עוד יום, ועוד אחד, ועוד אחד והאלבום.... האלבום היה מוכן.
חזרנו לישראל בתחילת אוגוסט, מלאים בזכרונות ותקוות לעתיד, שלושה וחצי שבועות לאחר מכן הוחתמנו בחברת התקליטים הצרפתית Listenable Records לשני אלבומים, צילמנו וידיאו קליפ שמשלב קטעי הופעה חיה מישראל, קטעים מהאולפן עם Mille ו Tomas וצילומי טירוף מכל סוג שניתן להעלות על הדעת, הוידיאו יצורף לאלבום ותוכלו לראות ולו במעט ממקצת החוויות המטורפות שזכינו לעבור, אלבום הבכורה הנושא את השם Nail Within יצא במרס 2003.

מוצר זה נוסף לקטלוג שלנו ביום Saturday 03 July, 2004
סל קניות
0 פריטים
הודעות
הודעותנא להודיע לי בקשר לעדכונים על Nail Within - Nail Within
לספר לחבר
 
ספר לחבר על המוצר


Copyright © 2004 Raven Metal
info@ravenmetal.co.il

Powered by E-snif   ©oscommerce
Design By Amit Halachmi