ראשי » קטלוג » ראיונות » Samael - ראיון חדש    החשבון שלי  |   תכולת הסל     
טלפון
054-7770485
קטגוריות
CD'S - BLACK METAL
CD'S - DEATH METAL
CD'S - DOOM METAL/GOTHIC METAL
CD'S - EVERYTHING BUT METAL
CD'S - FOLK METAL/VIKING/PAGAN
CD'S - THRASH METAL/SPEED/HC
CDS HEAVY/PROG/HARD/POWER
חולצות
נדירים
DEATH IN JUNE
NIGHTFALL
RML - Raven Music Label Releases
TOMORROWS RAIN
תקליטים
כרטיסים להופעות
מאמרים
כל המאמרים
ראיונות ->
  Arallu - השד מהעולם העתיק
  Bartholomeus Night - בלהות
  KREATOR - בראיון חדש
  Overkill - ראיון חדש
  Samael - ראיון חדש
מוצרים חדשים
MELECHESH בהופעה בישראל
MELECHESH בהופעה בישראל
₪199.00
חיפוש מהיר
 
חפש מוצר
חיפוש מתקדם
מידע
אודות Raven
משלוחים
הצהרת פרטיות
תנאי שימוש
יצירת קשר
Samael

SAMAEL - Light Ritual??

Samael השויצרים הם ללא ספק אחד ההרכבים המענינים והיחודיים במטאל בחמש עשרה השנים האחרונות, מסעם החל במקום אחד, עבר וחצה דעות וגישות, ונעמד כיום בקצה אחר של הסקאלה תוך כדי שהוא שואב את הצבע ואת מקור השראתו מן העבר וצובע אותם צבעים של אור... נבהלתם? התבלבלתם? בואו ניקח מסע בגלגל הזמן של Samael בראיון ראשון למדיה ישראלית אי פעם עם הסולן Vorph.


1) ההתחלה שלכם היתה מאד קיצונית שלא לומר שטנית, הקונספט שלכם היה רדיקלי והאווירה ותכני השירים היו בהתאם, הדמוים שלכם ובעיקר Medieval Prophecy שהכיל קטעים שהופיעו אחר כך באלבום, גם הופעת הבמה שלכם היתה כזו...

היינו ילדים בתחילת הדרך, מאד הושפענו מלהקות כמו Hellhammer שגם הם משוויץ והם נחשבו דאז לדבר הקיצוני ביותר שיש בשוק, ניסינו להקצין את זה עוד יותר ולתת לזה גוון מעוות יותר בכיוון שלנו, להגיד לך שזו התקופה שאני הכי גאה בה בלהקה? ממש לא, אבל אני עומד מאחוריה כדבר שעשיתי והיה חלק ממני ומהלהקה.


2) האלבום הראשון Worship Him יצא בקיץ 1991 כמוצר הראשון בחברה שאז היתה צעירה בשם Osmose Production , זה היה המוצר הראשון שלהם, הם החזיקו אותו אצלהם שנה ואז מכרו אותו ל Century Media, התגובות עליו היו טובות אך בעיקר בעיתוני המטאל המחתרתיים של אותה התקופה, מה יש לך לספר?

זה היה האלבום הראשון של Osmose אי פעם וכש Century Media גילו בנו עניין בסוף אותה השנה הם רצו גם את האלבום הראשון שלנו אליהם, נוצר הקשר וזה נמכר להם ויצא מחדש, זה אלבום שנעשה בתקציב מאד קטן, היום לא היינו מכסים אתו דמו או סקיצה..., בכל אופן הוא כולל את Into The Pentagram שהופיע גם בדמו שלנו זה אחד מהרגעים היפים בהסטוריה של Samael.

3) עם החתימה ב Century Media בא האלבום השני Blood Ritual שהביא את התגובה לרמת הצלחה הרבה יותר גבוהה, החומר האיטי אך העוצמתי שלכם הגיע להרבה מאד אנשים שחיפשו דאז משהו קיצוני ומיוחד, מיסטי, אפל ועם סאונד טוב.

כן, אני מאד גאה באלבום הזה, הסאונד מאד השתפר, החומר נהיה בוגר יותר ועוצמתי יותר, גם המילים הפכו להרבה יותר רוחניות ופילוסופיות מאשר באלבום הראשון, זה אמנם היה שחור ודיאבולי מאד אבל רוחני, כמו בנאדם ההולך על שפת ים או ביער, לא מדבר עם הסובבים אותו ומרוכז באמונתו שמחזקת אותו.

4) אם נוגעים כבר במילים ובתכנים של האלבום הזה, אתה דיברת דאז על אנשי החושך ואנשי האור ושייכת אותך ואת חברי להקתך לאנשי החושך ההולכים בסך, בשקט ובכבוד באמונה האפלה שלהם, מעין שטניזם רוחני ואפילו פציפיסטי, שיחררת באלבום הזה לא מעט הצהרות כמו הקטע הבא: Every men born evil
Someone will try to be good as they can,
some other will dedicate their life
to the unholy lord of the earth
או לחלופין:
From the north, from the south
From the west, from the east
I summon you, gods of the pit
Come to us, infernal legions
Satan, father of men, god of gods
Take a look at your children
Tonight, they give you their souls
איך אתה מסתכל על זה היום?

הקטע הראשון למרות שהיום אני רואה עצמי כדיסוננס של שני הצדדים הוא הרבה יותר קל להזדהות אתו מהקטע השני שהוא יותר רדיקלי.

5) Vorph נו באמת.. לא שאלתי מי מהקטעים יותר רדיקלי...או עם מה יהיה יותר קל להזדהות... שאלתי איך אתה, כיום, במעמד האישי בו אתה נמצא עכשיו ועם אלבום אופטימי ומלא חיים מסתכל על הקטעים האלו בשירים שלך עצמך?

תראה..., עם הקטע הראשון יותר קל לי להזדהות, הקטע השני היום יותר קשה לי אבל אני מבין מה גרם לי לכתוב אותו דאז, באיזה מצב הייתי ומה הוליך אותי לזה, זה חלק מהתפתחות של בנאדם, הייתי בן 19, עברו מאז אי אלו 14 שנה...

6) בין כל השירים האיטיים יחסית באלבום יש שיר מהיר שמציג את האלבום מצויין והוא שיר הנושא Blood Ritual הרצחני והסוחף, וכמו כן With The Gleam Of The Torches שהפתיחה שלו בשנת 1992 נשמעת סחובה לחלוטין מ Execution של Salem מ 1988... הייתם בקשר לא?

אלו אכן שני השירים המהירים, לגבי הקטע שציינת, לא אני כתבתי אותו אבל אני מכיר את השיר שהזכרת ואני יודע שהיינו בקשר עם Salem של מכתבים על פני שנים.. בגדול אני מסכים אתך.., הריף שם מזכיר את זה...

7) האלבום הביא אתכם להופעות בכל אירופה, שנה שקט ואז הוצאתם את מה שלטעמי הוא גולת הכותרת של היצירה שלכם, אלבום מופת בכל קנה מידה, עמוק ומלא אישיות, הוא תקליט עמוק, פילוסופי ומלא תוכן ומסר שנשאר תמיד, התמלילים בעלי עוצמה, חדשים ולא קלים, "בחרתי בחושך, איבדתי את תקוותי לאהוב עוד יום אחד נוסף, מת בתוכי אני פוסע ומחכה לסוף, כאויבי האור, פנטום הצלליות, מלנכוליה ממלאת את לבי בראותי את הניגודים גוועים" Samael הציגו מיצג פילוסופי מוסיקלי השואב את מקורותיו מאיין ראנד ופרידריך ניטשה מגמה שהחלה להתבשל עוד ב Blood Ritual, הרדיקליות שלהם שלהם רכה במהותה אבל עמוקה בדרכה היא, הטקסט הוא רוחני ולא מתלהם כמו של Dark Funeral או מטופש כמו של Dimmu Borgir, הוא אמונה רדיקלית אך עמוקה בכוח החיובי שמגיע מהצד האפל הרוקד לנצח מול האור במלחמת הקיום האישי שבמוח.מה אומר?

תראה, Ceremony Of Opposites נכתב בתקופה מאד מיוחדת בחיים שלנו, לא היה לנו כסף בכלל, היינו חיים מדמי אבטלה ורוב היום היינו פשוט מפתחים את המוח בקריאה ובגילוי העולם שמסביב, בתקופת האלבומים הראשונים גרנו בבית עדיין עם המשפחות, ב Ceremony ניסינו לבנות את החיים שלנו ומה לעשות? כשיוצאים החוצה לרחוב על אופניים (בשוייץ אופניים הוא כלי התחבורה העיקרי בכפרים וברבים מהערים) אז אי אפשר ללכת כמו הכי רשע מרושע ממלכת הרשע ופולחן הדם אלא צריך להיות יותר חברותי וסוציאלי על מנת לא למצוא את עצמך מהר מאד מבודד, קראנו הרבה בתקופה הזו, עדיין בחרנו את החושך ועדיין היינו אנשי לילה וניסינו בכלל ללכת מאד רחוק עם העולם הרוחני שלנו.

8) אמנם לא מצאתם את עצמכם מבודדים אבל מצאתם את עצמכם עצורים במשטרה... בוא ספר לקהל הקוראים את מאורעות העלילה....

יש לנו שיר באלבום הנקרא To Our Martyr המכיל את הקטע הבא:
I spit at your god's face
I piss on the cross
I vomit on the holy bible
I shit on the blessed whore and her bastard son
I desecrate, crush and destroy
All which is sacred, all which is blessed
I've found the one who lives in me
עותק מהתקליט הגיע לידי כתב טלויזיה בעל רקע נוצרי דתי קתולי שהחליט שאנחנו משחיתים את הנוער ומעוררים עבודת שטן וכתות טרור, באו אלינו הביתה, לקחו דברים, לקחו הקלטות מאולפן, ואחרי שבוע החזירו הכל עם התנצלות והסיפור נגמר, מאיפה אתה שמעת על זה?

9) דבר לא חומק מאוזניי בתחום הזה..., היה לכם גם נסיון מין אלים ב Flagellation , לא הייתי רוצה להיות גיבור העלילה שם שחוטף מבחורה את זנב השוט על העור.. מה הביא אותך להתעסק בזה?

(די נבוך...) תראה.. זה היה.. נסיון... להביע סוג של קיצוניות שניסינו להתנסות בה ולחוות את העוצמות מהן מגיעים הרעיונות שלנו, זה מאד מתאים לאלבום.

10) נו באמת.. לפחות היית יוצא דוגרי כמו Vincent ממורביד אנג`ל שאמר בפנים, היית מוסיף עוד סיפור שרק יוסיף הילה לאלבום הזה, שנראה כאילו כל אות בו נכתבה על פי חוויות ונסיון אישי, אבל נניח לשי הזה, בוא נגיע ללהיט Baphomets Throne, הבחור שם די בקטע של ביטול עצמי וזה דוקא די משתלב אחד לאחד עם השיר הקודם שדיברנו עליו.

למה אתה חושב ביטול עצמי?

11) אני אצטט: Am I the rock on which you'll build your church בקטע אחד או
My mouth will speak with your words,
I'll make statements with your orders
די ברור לא? הרעיון כתוב מאד יפה מבחינה תחבירית אבל המסר הוא לא חזרה אחורה?

האלבום מכיל, כשמו, חגיגה של ניגודים, יש בו שירים עמוקים שבאים מהקצה השני של הסקלאה כמו השיר האחרון באלבום שהוא שיר הנושא, ויש שירים מהצד השני של הסקלאה, אור וחושך, חגיגה של ניגודים.

                     

12) הוצאתם אחרי האלבום הזה MCD מיוחד מאד שבהרבה מובנים ממשיך אותו, מה דעתך על Rebellion ?

הוא יצא אחרי Ceremony על מנת לקדם את סיבוב ההופעות שלו ולתת פרק זמן עד לאלבום האולפן הבא שלנו, הוא מכיל שיר חדש שהוא שיר הנושא, 2 גירסאות עדכניות לשירים משני האלבומים הראשונים שלנו וגירסת כיסוי ל Alice Cooper שנותנת לשיר קטע תיאטרלי ומיוחד.

13) ואז בא עוד שינוי בסאגה המוסיקלית שלכם, אחרי שנתיים שקט יצא Passage , תקליט מאד מתקדם, עם מכונת תופים במקום מתופף, עתידני שבהרבה מובנים הקדים את זמנו, הוא נפתח עם Rain המצויין.

זה נכון, ניסינו לקחת את ההשפעות שלנו צעד קדימה, Rain הוא פותח חזק, מביע משאלה לגשם תמידי, הגשם מסמל טוהר, ניקוי מחדש ויצירה מההתחלה לתוך דברים חדשים, באופן מוזר השיר הזה מביע תקווה, גם השיר אחריו שהוא עוצמתי וכבד Shining Kingdom מביע פרספקטיבה של אדם שעבר מסע ומספר את החוויות שלו דרך מוסיקה, הריפים מאד חותכים, עוצמתיים ותיאטרלים.

14) ויש את Angels Decay האלקטרוני שהופך לאווירתי מאד ואת Moonskin העצוב והמרגש...

כן, אני מאד אוהב את Angels Decay, הפתיחה שלו מאד ייחודית ואווירתית לדעתי, עם השיר הזה התחלנו ממש להצליח בגרמניה במועדונים מסוימים שעד אז בקושי היו יודעים מי אנחנו, שיר מאד מיוחד, גם ההתפרצות שלו והבנייה המתקדמת שלו מאד תורמת, לגבי Moonskin , זה אכן שיר מאד עצוב, אדם המחובר לצללית העבר שלו, פוסע בשבילי החיים, באותו מסע, עייף ונושא עמו כאב של אהבה שמתה, ולה קראו אור הירח..., הוא לוחץ יד למוות ולפתע מתעורר לאותו סיוט, עזב את הנימוקים והסיבות, לא מחפש אשמים, נושא את הסיפור והרגש עמו בלב הלאה בדרכו למסמר כוכב חדש ומטרה נכספת, טקסט מאד אישי שלי.

15) ולמרות זאת הוצאתם קליפ דוקא ל Jupiterian Vibe למה?

זה שיר מאד מיוחד שמאד משקף את רוח האלבום, הצורה בה הוא מעובד ונשמע מאד מתאימה לוידיאו קליפ.

16) וכל הקונספט של החלל באלבום הזה וב Eternal שיצא אחריו?

הקונספט בא להראות שמצד אחד המוח האנושי חושב קדימה ומצד שני אנחנו עדיין קשורים למציאות ולזכרונות של כל אחד מאיתנו.

                     

17) על הדרך באותה תקופה היה אלבום הסולו של הקלידן Xy בו הוא מנגן את כל Passage על פסנתר בלבד, איך זה הגיע לשם?

זה התחיל כשעשוע, היו לנו כמה שעות מתות באולפן, הוא עשה שיר אחד, אהבנו, הוא עשה אלבום שלם, שלחנו אותו לחברת התקליטים שלנו, הם התלהבו והחליטו להוציא את זה.

על אותם שנים Xy גם הפיק אלבומים ל Rotting Christ.

18) ואז עזבתם את Century Media אחרי 12 שנה לא לפני שאתם משחררים DVD כפול עם חומר מכל האלבומים.., מה הסיבה?

החברה שיחררה את ה DVD כמוצר אחרון שלנו כדי לסיים את החוזה, לא היו לנו אותה צורה להסתכל על הדרך של הלהקה ועל ראייה על מה נכון לנו ומה לא, העניין התעכב 4 שנים בלי אלבום שזה המון זמן, הגשנו להם חומר שהם לא אהבו והחלטנו להפרד בצורה יפה, אז הם קיבלו את הזכות להוציא את ה DVD כמוצר אחרון במקום אלבום, וזה יצא מאד משתלם, זה DVD כפול עם כמעט 3 שעות אתנו במחיר מיוחד שעולה פחות מדיסק כפול, מאד כדאי.

19) עברתם 4 שנים לא קלות ואז הגעתם ל Regain Records השבדים שהם היום הכוח העולה במטאל עם המון להקות טובות וחזקות בארסנל שלהם, מה יש לך לספר?

הם מאד אוהבים את המוסיקה שלנו וזה הדבר הכי חשוב לנו כאמנים, להרגיש שיש לנו גב של חברת התקליטים מאחורה, הנה, קח את הראיון הזה למשל, אתה מכיר אותנו מצויין כבר מהימים הראשונים ורק עכשיו כשאנחנו בחברה חדשה יש לנו ראיון יחד אתך, מה זה אומר? אני מאד מרוצה מהיחס והקידום לו זוכה האלבום החדש.20) הם השקיעו בכם לא מעט בכל מובן..

כן, התקליט שלנו עלה להם כמו שניים או שניים וחצי אלבומים ממוצעים שהם בדרך כלל מוציאים, ההפקה מאד יקרה, הסאונד הכי טוב שהיה לנו עד היום, עבדנו עם אנשים שעבדו עם ראמשטיין, הם יודעים מה הם עושים, איך התגובות אצלכם בישראל לאלבום החדש?

21) טובות מאד, החזרתם לעצמכם הרבה קהל ישן שאיבד עניין ב Eternal ומצד שני התקליט הזה מביא לכם קהל חדש ולא מעט קהל חדש.

אני רואה את זה בהופעות, שילוב של המעריצים הותיקים והחדשים, זה נפלא בעיני.

22) שם האלבום החדש Reign Of Light, הטקסטים מאד מעוררים פיתוח אישי ולימוד עצמי, מאד מראים לך להביט באור ולהאמין בחלומות שלך ושהאמונה תנצח בסוף, העטיפה עצמה כהה אבל רואים את ניצוץ האור מאחורי הירח השחור, מסתתר אור ענק של אמונה עצמית של אנשים שהיו בצד האפל של הירח..

כן, היינו גם שם ואנחנו מנסים להראות את הראייה שלנו היום גם כאנשים וגם כלהקה שעברה לא מעט קשיים בקריירה שלה ומצד שני תמיד הלכנו עם מה שאנחנו מאמינים בו ועם מה שנראה לנו נכון לעשות.

23) ההפקה של Reign Of Light מדהימה, לא שמעתי סאונד כל כך טוב שנים, כל תו פשוט במקום לחלוטין, מה יש לך לספר על התהליך הזה?

היתה הפקה ארוכה מאד וכמו שציינתי גם יקרה מאד, ארבעה חודשים באולפן, זה הרבה מאד כסף ושעות אולפן לשרוף על האלבום, היה עצוב מאד אם אחרי 4 שנות שתיקה היינו מוציאים אלבום שהוא פחות ממצויין, אני חושב שהאלבום הזה מאחד את Passage עם המטען הרגשי של Ceremony באווירה והפקה של 2005.

24) ללא ספק האלבום הכי טוב שלכם מאז Ceremony לדעתי, יותר טוב גם מ Passage, שיהיה הרבה בהצלחה Vorph ונקווה לראות אותך בישראל מתישהוא.

אין מאמרים בנושא זה.
סל קניות
0 פריטים


Copyright © 2004 Raven Metal
info@ravenmetal.co.il

Powered by E-snif   ©oscommerce
Design By Amit Halachmi