ראשי » קטלוג » ראיונות » גהינום בוער !!! ראיון עם טוביאס סאמט מ EDGUY    החשבון שלי  |   תכולת הסל     
טלפון
054-7770485
קטגוריות
CD'S - BLACK METAL
CD'S - DEATH METAL
CD'S - DOOM METAL/GOTHIC METAL
CD'S - EVERYTHING BUT METAL
CD'S - FOLK METAL/VIKING/PAGAN
CD'S - THRASH METAL/SPEED/HC
CDS HEAVY/PROG/HARD/POWER
חולצות
נדירים
DEATH IN JUNE
NIGHTFALL
RML - Raven Music Label Releases
TOMORROWS RAIN
תקליטים
כרטיסים להופעות
מאמרים
כל המאמרים
ראיונות ->
  Arallu - השד מהעולם העתיק
  Bartholomeus Night - בלהות
  KREATOR - בראיון חדש
  Overkill - ראיון חדש
  Samael - ראיון חדש
מוצרים חדשים
CLOUDS OF WAR
CLOUDS OF WAR
₪59.00
חיפוש מהיר
 
חפש מוצר
חיפוש מתקדם
מידע
אודות Raven
משלוחים
הצהרת פרטיות
תנאי שימוש
יצירת קשר
גהינום בוער !!! ראיון עם טוביאס סאמט מ EDGUY

עם אלבום חזק ביותר הנושא את השם Hellfire Club שזכה אף להדפסה מקומית, עם סיבובי הופעות מצליחים בכל העולם ושני אלבומי סולו שמכרו כמעט רבע מיליון עותקים Tobias Sammet הוא בהחלט אדם עסוק העובד ללא הפסקה על המוסיקה שלו.


צלצלנו אל טובי (כך קוראים לו במעגל של אלו המכירים אותו מקרוב, ואנחנו מכירים שנים) על מנת לפטפט ולשוחח על האלבום החדש, על Avantasia, על ישראל, על בחורות ועל הא ודא.


1) אהלן טובי, מה שלומך בימים אלו?


מצויין בנאדם, שמח לדעת שהאלבום החדש יוצא אצלכם בישראל, תודה על כך, אני חושב שזה מראה את ההתפתחות שלנו אצלכם מהאלבום הראשון והלאה, עד עכשיו התגובות על האלבום מעולות וגם ההופעות הולכות מצויין, זה הסיבוב הכי גדול שהיה לנו עד כה ואני מאד שבע רצון מ Nuclear Blast שמקדמת אותנו ומאמינה בנו מאד.


2) האמת שזה באמת קו מקביל בארץ, ההתפתחות שלכם מאלבום לאלבום באה יחד עם ההתפתחות של רייבן מיוזיק מחברה קטנה שמדפיסה קטלוג שהוא חוברת 8 עמודים עם 40 אלבומים, לחברת המטאל המובילה כאן עם אתר ומבחר עצום, אתם הייתם אתנו מההתחלה, עוד לפני הרבה שנים כשאף אחד לא הכיר בישראל את Edguy, וזו אחת הסיבות שרצינו לתת לכם את הכבוד הראוי ולהוציא את האלבום החדש שלכם כאן אצלינו ברייבן מיוזיק.


תודה איש, ואני שמח על כך, אני מקווה שהוא יילך לך טוב.


3) בוא נתחיל באלבום, נתתם שם פחות פואטי ויותר ישיר, גם הגישה לחומר היא יותר ישירה וכבדה, רוק אנד רולית לעיתים אך מטאלית במלוא מובן המילה, זו היתה הכוונה?


ניסינו לקחת את האלמנטים הטובים ביותר מכל החומר הקודם שלנו ולצרף אליהם אלמנט חדש שייתן רעננות לחומר ולשירים אך ישאיר את העניין מטאלי, החומר הפך לכבד יותר אך עדיין נשען על הרבה מאד גיטרות ותיפוף מאסיבי של פליקס (מתופף הלהקה) כשהשירה המלודית שלי "סוחבת" קדימה את השירים.


4) Mysteria, השיר הראשון, מדוע בחרתם להכניס לאלבום 2 ביצועים שלו? זה שיר מאד חזק כקטע פותח ונותן אווירה מחשמלת שמכניסה אותך לעתיד לבוא, מההתחלה חשבתם עליו כשיר פותח?


הקלטנו את השיר בהתחלה רק בביצוע הראשון, עם השירה שלי לבד, השיר היה חזק והבנו די מהר שהוא כנראה יהיה השיר הראשון באלבום, הפתיח שלו עם הצרחה שלי מכניס את העניינים להילוך גבוה די מהר, אבל הרגשתי שאנחנו צריכים עוד מימד לשיר, פליקס, המתופף שלנו, חבר טוב של מילה פטרוזה הסולן של Kreator, במהלך סיבוב הופעות משותף לפני שנה וחצי הם חיממו אותנו כאן בגרמניה בהופעות משותפות, כך שהיה כייף להזמין אותו לשיר אתנו באולפן, זה מראה שיכולה וצריכה להיות חברות ותמיכה בין כל סגנונות המטאל ושטראשרים אגרסיבים כמו קריאייטור יכולים להופיע ולשיר יחד עם נערים עדינים כמונו חה חה..:) (ההומור העצמי והציני של טובי הוא תופעה בפני עצמה, הבנאדם חריף מאד).


5) ספר לי על The Piper Never Die, זה השיר האהוב עלי באלבום, מעל 10 דקות של האבי מטאל מצויין.


לא רק עליך, השיר נבחר באתר שלנו על ידי המעריצים לשיר האהוב עליהם באלבום, אני מאד שמח מזה, הרבה אנשים היו סקפטים לגבי הרעיון שלנו לכתוב שירים ארוכים, אבל כל שיר ארוך שכתבנו נהפך ללהיט ולמאד פופולרי אצל הקהל, אם זה Theater Of Salvation עצמו, או The Pharoah מתוך Mandrake , אני מאד שמח שאהבו את השיר הזה, וכן..., אני מודע להשוואה לקטע ה"מיידני" בסוף השיר ומבחינתי זה כבוד, כל האלבום הזה נעשה תחת השפעה של הרכבים קלאסיים כמו Dio, Rainbow, Iron Maiden, Dokken ועוד רבים וטובים, יש בשיר הזה הרבה מיסטיקה ואווירה וגם כוחניות וכבדות, הרבה מטאל קלאסי וטקסט דרמטי שכתוב מאד קרוב ל Dio , אני מאד גאה בשיר הזה, הוא הולך מצויין בהופעות.


6) ומה עם חוסר הצורך באיידולים? We Don't Need a Hero?


אנחנו באמת לא צריכים...(צחוק), מוסיקלית זה שיר מאד Typical Edguy מבחינת האווירה שלו, בתים מהירים עם דאבל בסים מהירים ושירה מלודית, פזמון סוחף וגיטרות זורמות, מזכיר את הכיוון של השירים מ Theater Of Salvation , הטקסט עצמו מדבר אכן כפי שניתן להבין משם השיר על יערות הקור של פולין וטרולים..... (צחוק הדדי..."נו טובי C-ome on....") טוב, אז אספר לך בסוד...השיר מדבר על על חוסר התלות במודלים שהחברה מספקת לנו, באייקוני תרבות, בגיבורי מסך/קולנוע/עסקים/טלויזיה/ממשל, כולנו שווים ואין אדם יותר נבחר מהאחר, הליכים טכניים מיקמו חלק מאיתנו בעמדות השפעה אבל זה לא הופך אותם לטובים יותר ובטח שלא לגיבורים, דרך הכאב מהמציאות הזו אנו מגיעים למסקנות על האמת שלנו.


7) בכלל לקחתם באלבום הזה כיוון יותר מחאתי מעט עם הליריקה, אבל נחזור לסוגייה הזו בהמשך, השיר הבא Down To The Devil - עוד אחד מהאהובים עלי באלבום, מה מאחוריו?


השיר מדבר על "לרדת לשטן" (בנקודה הזו אני מתחיל לקלל ולהתפוצץ מצחוק בו זמנית ושנינו מריצים קטעים על המשמעות הכפולה של השם) אבל ברצינות, זה גם אחד השירים שאני הכי אוהב באלבום, אחרי The Piper אנשים הכי אוהבים אותו, יש לו פתיחה מאד יפה עם הקלידים וגרוב מאד סוחף מייד לאחר מכן, הטקסט אישי יותר, התבוננות עצמית, מבט על עצמך, המבנה של השיר מאד חזק, מאד סוחף, והקטע המקדים את הפזמון עשוי מאד דרמטי ומוביל אותך לתוך הפזמון, זה אחד השירים שאני הכי גאה בכתיבה שלהם.


8) King Of Fools, שוב מחאה חברתית ונון קונפורמיזם? ועוד בנוגע אליו: למה בחרתם להוציא דוקא אותו כסינגל ראשון?


הוא שיר מאד כעוס ומעין בעיטה בתחת להרבה אנשים ששקועים באשלייה שהם משהו שהם לא, כתוצאה מזה הם בזים לאנשים כמונו, בזים למוסיקה שלנו, לאומנות שלנו, למי שאנחנו ולמה שאנחנו מייצגים, זה מעין "פאק יו" לאנשים האלו, אנחנו לא נלך עיוורים אחרי עדר השוטים הזה, העיוורים מוליכים את קהל העיוורים וההמון הולך אחרי תאגידי הענק כמו כבשים אחרי הרועה, אני מעדיף להיות עם האמת שלי, מוסיקלית השיר הוא שיר הארד רוק, מאד רוק במבנה שלו, מושפע מהארד רוק אמריקאי עם הנגיעה הידועה של Edguy מבחינה מלודית וביצועית, בחרנו להוציא אותו כשיר ראשון מתוך האלבום משתי סיבות, בעצם שלוש, האחת היא שהוא שיר מאד טוב לטעמינו והשנייה היא שתמיד הוצאנו כסינגל מתוך האלבום את השיר הכי "רוק" באלבום, אם אתה זוכר, ב Mandrake הוצאנו כסינגל את Painting On The Wall שמאד לא היה קשור לשאר השירים באלבום.


9) והסיבה השלישית שהוצאתם אותו כשיר הראשון מהאלבום?


היא שהיה די טפשי להוציא אותו כשיר השמיני......(שוב צחוק הדדי)


10) הבלדה Forever היא בלדה מהסוג שתמיד ידעתם לעשות, מרגשת ומאד אישית, כמו Scarlet Rose או Wash Away The Poison מהעבר, אבל הפעם זה נשמע יותר קרוב ל Scorpions מאשר לבלדת Power Metal, מה יש לך לספר על השיר?


הוא נשמע קרוב יותר ל Scorpions באמת, וזה כי רוב האלבום יותר נוגע ברוק כבד קלאסי מאשר בנסיון להיות Gamma Ray או Helloween, ואלו עוד הדוגמאות של הלהקות הטובות, אף פעם לא הבנתי להקות Heavy Metal שכותבות שירים לא ראלים, סיפורי בולשיט על דברים שלא נוגעים לחיים שלהם בשיט, גם אצלינו יש מטאפורות, אבל אלו הם דימויים על מנת לצבוע את הטקסט בצורה ססגונית יותר, מה הקטע לעלות לבמה עם חרבות ולשיר ש"אנחנו לוחמי מטאל , באנו להלחם למטאל בשם המלחמה הקדושה של מלחמת אם כל המלחמות..." שייכנסו לי המלחמות בתחת הם לא מעניינות אותי, אותי מעניין רגש, יחסים, ראליזם שצבוע בצבעים של תאור יפה, ולא קשקושי שכל, איך הגענו לזה? דרך Forever?...


11) אתה מדבר על Hammerfall?


לא, אצלם זה דימויים ויש להם גם הרבה שירים על יחסים, אנחנו חברים טובים, הופענו הרבה ביחד.


12) Under The Moon?


עוד שיר שמדגים את השילוב בין המטאל המלודי האירופאי שלנו להשפעה החזקה של הרוק הכבד האמריקאי שיש באלבום הזה.


13) Lavatory Love Machine, הבנתי שיש סיפור מצחיק מאחורי השיר הזה על נסיעה אמיתית לברזיל...


כן..., השיר נולד במטוס לברזיל, נסעתי לברזיל יחד עם המפיק שלנו Sascha Paeth (מפיק על שעשה גם את Rhapsody בין היתר ואת After Forever ו Epica) טסנו לברזיל כדי להשתתף כאורחים בהופעה חגיגית של להקת Shaman שהיא להקה מצויינת של Andre Matos הסולן לשעבר של Angra, הם חברים שלנו וטסנו כדי להופיע הופעת אורח בהופעה שלהם שצולמה גם ל DVD, במטוס נולד לי השיר שמספר כבדיחה על הרצון להזדיין עם הדיילת והטייסת במטוס בזמן שהמטוס מאבד שליטה, גם המוסיקה בשיר יותר שמחה ומשעשעת, זה שיר מצחיק והומוריסטי, אני מאד אוהב אותו, מזכיר לי את הטיול הכייפי שעשינו לברזיל.


14) ראית כבר את ה DVD שלהם? הוא מצויין !!


כן, גם אני מחאד אוהב אותו, יחד אתנו מתארחים שם גם מייקל ואנדי מ Helloween ויש שם על הבמה חגיגה אמיתית של Heavy Metal.


15) מה תגיד על Rise Of The Morning Glory ? אחד השירים האהובים עלי באלבום.


כן, אני יודע שאתה אוהב אותו, ידעתי שתתלהב ממנו, "Theater" קצת בכיוון..:)) שיר מאד סוחף ומהיר, אחד הכי כבדים באלבום עם סולו מצויין של Jens הגיטריסט שלנו, טקסט על התבוננות עצמית ולמידה מטעויות העבר עם הליכה בטוחה ומלאת אמונה עצמית לכיוון העתיד והגשמת השאיפות האישיות שלך, הרבה צמיחה מתוך נסיון ומתוך התנסות, צמיחה שבתקווה ואמונה: תוביל אותך למקום טוב ואמיתי.


16) Navigator? שיר מאד מיוחד בעיני.


גם בעיני, מעולם לא עשינו שיר כזה, זה אולי השיר הכי מושפע מ Dio שכתבתי בחיים, שיר לא מהיר אבל כבד ומאד עוצמתי עם תפקיד שירה ששט עם המוסיקה, היו שאמרו שזה קצת הזכיר להם Mercyful Fate בבתים של השיר, הפזמון הוא מאד רוקי ועוצמתי, שיר מאד מיוחד, התנסות שבעיני יצאה מאד יפה, עבודת גיטרות יפייפיה של Jens.


17) השיר הנועל The Spirit Will Remain גם הוא מרגש מאד, ארוך ועצוב מעט, מה אומר המחבר?


יש בו הרבה תקווה לדעתי, רצון להביט במחר יפה יותר, לראות את העננים האפלים מתפזרים אט אט למחר אחר, וכל מה שהיינו נשאר עמנו לעד, נשאר בתוכינו לתמיד, מה שלא נעבור, בפנים הלהבה תישאר תמיד, בוערת, גאה ואמיתית, גם אם ירצו לראות אותנו מדממים על הברכיים, הנשמה שלנו בועטת וגאה, עפה למעלה ורחוק משגרת החיים האפורה שלהם, יש בנו משהו שהם לא יוכלו לקחת מאיתנו לעולם, הנר יבער תמיד.


18) הוספתם שני שירי בונוס לאלבום, האחד הוא Children Of Steel שהוקלט במקור בדמו שלכם, לפני צאת האלבום הראשון, והשני הוא הביצוע של Mysteria עם מילה פטרוזה מקריאייטור, תן מעט מידע.


אוקיי, "ילדי הפלדה" היה אחד השירים הראשונים שכתבנו בחיים, הקלטנו אותו מחדש לאלבום הזה בתור שיר בונוס על מנת להראות את ההתפתחות בין מה שהיינו פעם להיכן שאנחנו היום אבל בסאונד עדכני וחזק כמו כל שירי Hellfire Club האחרים, הביצוע של Mysteria עם מילה פטרוזה הוא כבד יותר, הוא שר שם מצויין והשילוב בין הקולות שלנו מאד יפה בעיני, הם אחלה להקה קריאייטור.


19) מה אתה זוכר מישראל?


שהיו הרבה מטאליסטים איפה שהיינו, את המסיבה בפאב יום לפני ההופעה שעזבת אותנו שם ב 2 בלילה ופחדת שנשתכר למוות ולא נגיע למלון..:), את החרק המוזר שהסתובב לי במדרגות, את הנסיעה לירושלים ואת זה שיום אחרי שטעינו יחד בדרך ונכנסנו לחלק המזרחי של העיר באמצע הלילה  התחילו המהומות שם.., אולי לא אהבו את הביקור שלנו שם..:) מה דעתך?.............


 


 

מאמר זה פורסם בתאריך Friday 10 September, 2004.
שלח לחבר
ספר לחבר על המאמר הזה:  
סל קניות
0 פריטים


Copyright © 2004 Raven Metal
info@ravenmetal.co.il

Powered by E-snif   ©oscommerce
Design By Amit Halachmi